• Nelly Rapp i kapitan Sinobrody,  Nowości

Tajemnice do rozwiązania

Skoro już nasze dziecko nauczyło się samodzielnie czytać, to czas na to, aby zaproponować mu jakieś fajne książki do czytania. Nie wybierajmy jednak w pierwszej kolejności wybitnie skomplikowanych lektur, bo w ten sposób tylko młodych ludzi zrazimy do czytania. Na takie książki przyjdzie czas później. Teraz coś lekkiego, zwięzłego, gdzie treść przedstawiona jest w jasny i klarowny sposób. Do tego znaleźć można duże litery. Na samym początku przygody z czytaniem, litery duże ułatwiają poznawanie poszczególnych treści. Na szczęście takie litery i wiele innych zalet znaleźć można w książce “Nelly Rapp i kapitan Sinobrody‘”, której autorem jest Martin Widmark.

Seria dla młodych ludzi

Ten szwedzki pisarz doskonale znany jest już młodym ludziom, ponieważ na swoim koncie ma wiele wspaniałych publikacji. W głównej mierze dedykowane są one dzieciom, które już samodzielnie umieją czytać, dzięki czemu będą one mogły one poznać Maję i Lassego prowadzących biuro detektywistyczne. Ta seria doskonale znana jest w naszym kraju, a wiele dzieci ma poszczególne części w swojej biblioteczce. Martin Widmark postanowił iść za ciosem i stworzyć kolejną serię. Tym razem padło na Nelly Rap, która jest bardzo odważną i nieustraszoną bohaterką – o czym czytelnicy już nie raz mogli przekonać się na kartach książki. “Nelly Rapp i kapitan Sinobrody” to czternasty tom, jaki znalazł się w tej serii. Warto poznać inne książki opowiadające o losach tej samodzielnej i pomysłowej osóbki, dzięki czemu będzie można się przekonać, że jest ona w stanie poradzić sobie z różnymi potworami, wilkołakami, a nawet wampirami!

Przygoda na statku

W tomie czternatym Nelly i Valle znajdują się na statku, gdzie uczą się podstaw żeglowania. Jak rzuca się cumy? Jak wiąże się odpowiednie węzły? Tak, nasi młodzi agenci mają trochę do nauki. Jednak to nie przeszkadza im w tym, aby wziąć się za rozwiązywanie kolejnej zagadki. Stary rybak Enoch twierdzi, że w 1697 r. sam kapitan Sinobrody osiadł tutaj na mieliźnie. Czy to prawda? Enoch mówi, że jak najbardziej. W szczególności, że według jego słów, sam widział statek na własne oczy wyłaniający się z mgły. Widział również pirata na mostku kapitańskim okropnie przeklinającego. Nelly razem ze swoim wiernym przyjacielem tak tego nie pozostawi i będzie chciała sprawdzić, czy stary rybak ich nie oszukuje. Czy nie będzie to jednak dla nich zbyt niebezpieczna misja? Dzieci! Warto po raz kolejny wziąć udział w szalonej wyprawie jaką organizuje Nelly dla wszystkich.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com