• Nelly Rapp i kapitan Sinobrody,  Nowości

Dla początkujących czytelników

Czytanie to naprawdę fantastyczna sprawa, która ułatwia wiele rzeczy. Jednak nie chodzi tutaj o czytanie, jako o przeczytanie, kiedy np. pojedzie autobus. Chodzi tutaj o poznawanie fantastycznych książek, jakie oferuje nam rynek czytelniczy. Wielu dorosłych na pewno docenia to, że może samodzielnie sięgać po dowolne pozycje, jakie serwują im kolejni zagraniczni i krajowi autorzy. Tego samego nauczmy nasze dzieci. Jeżeli nauczą się czytać, to będą mogli poznać jeszcze więcej książek niż do tej pory. Jeżeli już nasza pociecha umie samodzielnie czytać, to czas na to, aby podsuwać jej coś ciekawego do przeczytania. Do takich książek zalicza się “Nelly Rapp i kapitan Sinobrody” (https://www.taniaksiazka.pl/nelly-rapp-i-kapitan-sinobrody-martin-widmark-p-1362548.html), której autorem jest Martin Widmark.

Nelly Rap

Jeżeli ktoś jeszcze nie poznał tej uroczej dziewczyny, która musi zmierzyć się z wieloma rzeczami, to koniecznie musi nadrobić zaległości. Martin Widmark to szwedzki pisarz, który tworzy najwspanialsze książki dla dzieci. W swoim kraju zdobył już wielkie uznanie i dał poznać się czytelnikom z wielu innych krajów. To właśnie on odpowiedzialny jest za “Biuro detektywistycznego Lassego i Mai”, gdzie dzieci razem z głównymi bohaterami mogli tropić najróżniejsze zagadki. Po tak spektakularnej sadze czas na kolejne książki dla dzieci, które dopiero nauczyły się czytać. Ogromną zaletą nowej serii o Nelly Rap są duże litery i spore światło pomiędzy linijkami tekst. Do tego dzieciom na pewno spodobają się czarno – białe, wyraziste ilustracje (przecież nie tylko kolory są fajne). Na co mogą liczyć dzieci w “Nelly Rapp i kapitan Sinobrody“, która jest czternastym tomem z kolekcji?

Stary statek

Tym razem Nelly Rap i jej najlepszy przyjaciel Valle przebywają w szkole, gdzie uczą się wszystkiego co związane jest z żeglowaniem i przebywaniem na statku. Muszą się m.in. nauczyć jak poprawnie wiązać liny. Okazuje się jednak, że los stawia przed nimi jeszcze jedno, idealne dla młodych agentów zadanie. Oto według starej legendy mówi się, że w 1697 r. sam kapitan Sinobrody osiadł tutaj na mieliźnie. Przez to co jakiś czas można zobaczyć tutaj stary statek widmo, który wyłania się z za wielkiej mgły. Czy to prawda? Stary rybak mówi, że widział to na własne oczy. Czy Nelly razem ze swoim przyjacielem będą chcieli sprawdzić, czy ktoś ich nie oszukuje. A pamiętajmy, że w każdej legendzie zawsze tkwi jakieś maleńkie ziarnko prawdy. Oto młodzi agenci, którzy po raz kolejny będą musieli zmierzyć się z nowymi tajemnicami, które na pewno okażą się bardzo niebezpieczne.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com